Rower z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularną formą aktywności. Polacy jeżdżą coraz więcej i coraz dalej. Jakie miejsca warto odwiedzić będąc w Jastrzębiej Górze? Oto kilka naszych propozycji:

 

JASTRZĘBIA GÓRA I OKOLICE

 

JASTRZĘBIA GÓRA – ROZEWIE – WŁADYSŁAWOWO (8 KM/30 MIN) – W trakcie wycieczki do Władysławowa proponujemy odwiedzić Gwiazdę Północy (najdalej na północ oddalony punkt Polski), a także latarnię morską w Rozewiu. Punktem końcowym na trasie jest wieża widokowa w Domu Rybaka we Władysławowie, gdzie oprócz panoramy miasta można wybrać się do Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji.

 

JASTRZĘBIA GÓRA – DĘBKI (16 KM/1 GODZ.) – Droga gruntowa pomiędzy popularnymi miejscowościami turystycznymi. Prawie przez cały czas prowadzi przez las blisko plaży.

 

WŁADYSŁAWOWO I OKOLICE

WŁADYSŁAWOWO – HEL (35 KM/1 GODZ.40 MIN) – Dobrze utrzymana i klimatyczna droga na Hel, częściowo prowadzi tuż przy samym morzu. Momentami jest tak wąsko, że morze wyłania się z obu stron. Tuż przed Helem, droga z kostki brukowej zamienia się na leśny trakt.

WŁADYSŁAWOWO – PUCK (11 KM/35 MIN) – Trasa stanowi fragment Nadmorskiej Ścieżki Rowerowej wokół Zatoki Puckiej zaczynającej się już w Juracie na Półwyspie Helskim. Na trasie znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc widokowych wraz ze stanicami informacyjnymi z małymi przystaniami na zatoce.